Greitpuodžiai

Apgailestaujame, bet šioje kategorijoje visos prekės išparduotos :(

Greitpuodžiai – virkite lengvai ir greitai

Naminis maistas – pats skaniausias, bet kai kuriems patiekalams paruošti reikia daug laiko, todėl jais mėgaujamės retai. Greitpuodžiai sukėlė revoliuciją daugelio šalių virtuvėse, nes jie virimo laiką gali sumažinti net kelis kartus. Kaip? Skaitykite apie tai toliau šiame straipsnyje. Susipažinkite su greitpuodžiais ir mūsų e. parduotuvėje lengvai ir greitai išsirinkite jums tinkamiausią greitpuodį!

Kaip maistą ruošia greitpuodis?

Atrodytų, kad jei tas pats patiekalas išverda greičiau, šį virimą turėtų pagreitinti koks nors labai sudėtingas prietaisas. Tačiau iš tiesų greitpuodžių veikimo principas – labai paprastas. Viskas paremta tuo, jog kylant slėgiui, didėja ir vandens virimo temperatūra.

Greitpuodžiai turi specialų dangtį su tarpine, kuri leidžia sandariai uždaryti indą. Kaitinant taip uždarytą puodą, jo viduje yra sukuriamas didesnis slėgis nei išorėje. Jei įprastai vanduo užverda pasiekęs 100 laipsnių Celsijaus, tai greitpuodyje (priklausomai nuo gamintojo ir modelio) vanduo užverda pasiekęs maždaug 110–120 laipsnių. Štai todėl greitpuodžiai maistą paruošia greičiau nei įprasti puodai.
Kam geriausiai tinka greitpuodžiai?

Greitpuodžiai yra nepamainomas indas įvairiems verdamiems ir troškinamiems patiekalams ruošti. Turbūt populiariausia yra greitpuodyje virti mėsą ar ruošti troškinius, tačiau kiek paeksperimentavę su greitpuodžiu suprasite, kad čia paprasta paruošti beveik bet ką. Greitpuodis itin sutrumpina gaminimo laidą, pavyzdžiui, visas viščiukas išvirs ir bus minkštutėlis vos per 8 minutes, o avinžirniai, kuriems įprastai reikia kelių valandų, greitpuodyje išvirs per 12–15 minučių. Greitpuodis puikiai tiks:

  • Įvairiai mėsai virti ar troškinti,
  • Šaltienos ingredientams virti,
  • Pupelėms, žirniams, avinžirniams virti,
  • Garnyrui ruošti (ryžiams, bulvėms ir t. t.),
  • Daržovėms troškinti.

Greitpuodžiai itin praverčia, kai norima greičiau paruošti maistą. Jie sutaupo daug laiko, todėl nereikia ingredientų ruošti iš vakaro. Net ir mėsą ar pupeles išsivirti galite tik sugalvoję ruošti patiekalą.

Greitpuodžių tipai

Greitpuodžiai internetu yra parduodami dviejų skirtingų rūšių:

Laisvai pastatomi elektriniai, tokie, kurie gali būti dedami ant bet kokio tipo viryklės. Elektriniai pravers, jei vienu metu gaminate daug skirtingų patiekalų (pavyzdžiui, ruošiate maistą visai savaitei). Tokiu atveju laisvai pastatomas greitpuodis galės virti kad ir padėtas ant virtuvės stalo, jis neužims vienos viryklės kaitvietės. Be to, tokie greitpuodžiai, dažniausiai turi keletą skirtingų programų, taigi jums nereikės žiūrėti į laikrodį – galėsite pasirinkti norimą programą ir greitpuodis pats nuspręs, kiek minučių reikia ruošti jūsų maistą.

Ant viryklės kaitinami greitpuodžiai yra pigesni už savo elektrinius pusbrolius, dažnai jie užima ir mažiau vietos spintelėje. Jie gerai tinka naudoti ten, kur nėra elektros (pvz., sodo namelyje) ar tiesiog jei namie turite dujinę viryklę – taip maistą ruošti yra gerokai pigiau nei naudojant elektrą.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį gaminant greitpuodyje

Greitpuodis veikia kiek kitaip nei įprasta puodas, todėl įsigijus greitpuodį derėtų perskaityti gamintojo instrukcijas, jog išvengtumėte nelaimingų atsitikimų ir neapsidegintumėte garais. Skirtingi modeliai veikia šiek tiek skirtingai, tačiau jų principas panašus:

Iškart po virimo greitpuodžio negalima atidaryti, jam reikia leisti atvėsti, kad sumažėtų puode susidaręs slėgis.

Slėgiui sumažinti gali būti naudojamas specialus vožtuvas.

Prieš išleidžiant garus visada reikia įsitikinti, kad mūvite pirštines, o garų anga nukreipta tolyn nuo jūsų.

Reikia laikytis gamintojo nurodymų ir neperpildyti maksimalios leidžiamos ribos, kuri yra gerokai žemesnė nei įprastame puode. Pavyzdžiui, jei esate įpratę gaminti 3 l puode, jums reikėtų maždaug 5–6 litrų greitpuodžio.

Gaminant visada būtina naudoti skystį (vandenį, sultinį ar kt.). Jis reikalingas tam, kad būtų kam garuoti ir susidarytų reikiamas slėgis. Laikykitės gamintojo rekomendacijų.

Gaminant greitpuodyje yra nerekomenduojama naudoti aliejų.

Greitpuodžiai internetu: gera kaina, puiki kokybė!

Greitpuodžiai internetu – tai paprastas būdas įsigyti norimą greitpuodį. Mūsų e. parduotuvėje rasite platų pasirinkimą, taigi galėsite išsirinkti jums reikiamo dydžio greitpuodį ar net jų komplektą. Siūlome platų greitpuodžių pasirinkimą gera kaina: nuo nedidelių 3–4 l greitpuodžių iki didelių 8–14 l puodų. Jei ieškote greitpuodžio pigiau – įsigykite, kai taikoma akcija.

Aplankykite pagrindinę virtuvės reikmenų kategoriją ir pasirinkite sau tinkamiausius produktus!  Spauskite čia ir aplankykite kategoriją > Virtuvės reikmenys

Scroll to Top