NEMOKAMAS SMULKIŲ PREKIŲ PRISTATYMAS Į PAŠTOMATĄ PER 5 - 10 D.D.!

Peiliai ir galąstuvai

Virtuviniai peiliai

Sakoma, kad geras virtuvės šefas gali gaminti ir su svetimais puodais, ir svetimoje virtuvėje, bet kokybiškas peilis su šefu keliauja visur ir visada. Jei jūs mėgstate gaminti ir ieškote peilio savo kulinariniams eksperimentams – rasite jį mūsų e. parduotuvėje! O jei nesate tikri, koks virtuvinis peilis geriausiai tiktų būtent jums – skaitykite toliau ir susipažinkite su mūsų pasiūla.

Peiliai kasdieniam maisto gaminimui

Tie, kurie virtuvėje sukasi nuolat, žino, kad geras ir patogus peilis yra būtinas. Bet kas yra geras virtuvinis peilis? Galbūt mėgstate pats pjaustyti duoną vėlyvųjų pusryčių sumuštiniams? Tokiu atveju neišsiversite be kokybiško duonos peilio. O gal mėgstate gaminti įvairius patiekalus nuo A iki Ž? Tuomet jums bus reikalingi ir daržovių peiliai, ir peiliai mėsai ar žuviai, ir specialūs užkandžių peiliai (pavyzdžiui, sūrio peiliai).

Virtuviniai peiliai gali būti labai skirtingi. Renkantis peilį reikėtų atkreipti dėmesį į kelis dalykus:

  • Ašmenų plotį,
  • Ašmenų ilgį,
  • Rankenos ilgį,
  • Ašmenų tipą (lygūs, su dantukais ir pan.),
  • Svorį,
  • Bei tai, ar peilis yra galandamas.

Kokybiški šefo peiliai

Pagrindinis peilis, kurį dažniausiai naudojate, turi būti patogus būtent jums. Todėl rinkdamiesi atsižvelkite į peilio svorį, ašmenų ilgį ir kitus aukščiau išvardytus parametrus.

Šiuo metu ypač populiarūs japoniški peiliai. Ir tai nėra vien mados klyksmas. Japonai nuo seno garsėjo kaip geri peilių gamintojai, o Japonijos šefai pasižymi išskirtiniais įgūdžiais. Pavyzdžiui, SANTOKU peilis – tai tradicinis japoniškas šefo peilis. Jo ašmenys yra pagaminti iš Damasko plieno, ašmenų ilgis gali būti nuo 13 iki 30 cm. Peilis yra itin aštrus, jo išskirtinė savybė – įdubimai ašmenų šone, kurie leidžia geriau patekti orui ir dėl to pjaustomas maistas neprilimpa prie peilio. SANTOKU peilis – gera pasirinkimas tiems, kurie ieško kokybės ir ilgaamžiškumo.

Klasikiniai europietiški šefo peiliai yra platesni ir ilgesni už standartinius peilius. Dažnai jie būna sunkesni, tada užtenka mažiau jėgos norint perpjauti kietesnį produktą. Kokybiški peiliai gali būti patys įvairiausi: populiarūs keramikiniai peiliai, taip pat pagaminti iš nerūdijančio plieno ar peiliai su dantukais.

Peilių rinkiniai: už ar prieš?

Peilių rinkiniai – populiari dovana naujakuriams ar jaunavedžiams. Tačiau nereikėtų jų nurašyti tik kaip „tinkamų dovanoti“. Kokybiški virtuviniai peiliai gali būti geras pirkinys. Peilių rinkiniai, dažniausiai, atkeliauja jau su stovu, todėl iškart turėsite juos kur tvarkingai laikyti.

Be to, priklausomai nuo komplektacijos, peilių rinkiniai gali būti ne tik su 2–3 skirtingo dydžio peiliais, bet ir peilių galąstuvu, konservų atidarytuvu ar kitais priedais. Rinkinys gerai dar ir dėl to, kad jo įrankiai derės tarpusavyje, virtuvė atrodys vientisesnė. Peilių stovai – geras pasirinkimas, jei turite nemažai stalviršių. Įsigyjant stovą kaip rinkinio dalį, dažnai, galima sutaupyti.

Peilių rinkiniai patiks tiems, kurie nori turėti viską, ko gali prireikti, po ranka ir nesukti galvos dėl komplektacijos. Jei esate virėjas-mėgėjas ar dar tik pradedate dažniau sukiotis virtuvėje – specialistų surinktas rinkinys gali būti tikras išsigelbėjimas. Dažniausiai rinkiniai yra iš 2–5 dalių. Kartu komplektuojami keraminiai peiliai ar nerūdijančio plieno su ergonomiškomis medinėmis ar plastikinėmis rankenomis.

Peilių galąstuvai, peilių stovai ir kiti priedai

Vienas iš populiariausių peilių priedų, tai peilių laikikliai. Jie gali būti arba magnetiniai (skirti peilius kabinti ant sienos), arba peilių stovai, pastatomi ant stalviršio. Peilių rinkiniai dažnai parduodami jau su jam tinkančiu stovu, kad kiekvienas peilis turėtų savo vietą.

Taip pat populiarūs ir peilių galąstuvai. Pavyzdžiui, japoniški peiliai turi būti reguliariai galandami, kad išliktų itin aštrūs ir leistų maistą pjaustyti itin plonai. Negalandami yra tik dantyti peiliai, skirti daržovėms pjaustyti. Žinoma, kiekvienu atveju reikėtų skaityti gamintojo nurodytas instrukcijas dėl galandimo. Peilių galąstuvai gali būti deimantiniai, plieniniai, akmeniniai ar kitokie. Rinkdamiesi skaitykite prekės aprašymą ir įsitikinkite, kad jie tiks būtent jūsų turimiems peiliams galąsti.

Ieškote kokybiškų virtuvės reikmenų? Aplankykite mūsų pagrindinę kategoriją ir pasirinkite tai, ko reikia Jūsų virtuvei! Spauskite čia ir aplankykite kategoriją > Virtuvės reikmenys