Virimas greitpuodyje naudinga sveikatai. Kodėl tai sveikesnis būdas gaminti namuose?

Šiais laikais vis sunkiau maitintis sveikai. Dėl įtempto gyvenimo būdo ir darbo poreikių rasti laiko sveikam maistui paruošti gali būti iššūkis. Kiekvienas nori sutaupyti laiko virtuvėje, o tai apima ir sveiko maisto gaminimą. Maisto gaminimas greitpuodyje – tai sprendimas, leidžiantis greitai ir lengvai paruošti skanių, maistingų medžiagų turinčių patiekalų namuose. 

Kodėl patiekalai pagaminti greitpuodyje yra sveikesni??

Greitpuodžiuose ruošiami maisto produktai yra daug maistingesni nei tradiciškai ruošiami maisto produktai. Be to verdant daržoves ir miestą greitpuodyje nereikia dėti jokių riebalų, pavyzdžiui, sviesto ar aliejaus. 

Tyrimais įrodyta, kad verdant maistą dalis maistingųjų medžiagų prarandama dėl garavimo ir absorbcijos į verdantį skystį. Kita vertus, verdant maistą greitpuodyje, maistas verdamas aukštoje temperatūroje ir veikiant slėgiui, todėl maistingosios medžiagos išlieka.

Maisto gaminimas greitpuodžiuose suteikia daug naudos sveikatai. Pavyzdžiui, virimas greitpuodyje gali padėti išsaugoti daržovėse esantį vitaminą C, kuris dažnai prarandamas verdant įprastu būdu. Taip yra todėl, kad aukšta temperatūra ir slėgis greitpuodyje neleidžia vitaminui C suirti ir išgaruoti.

Be to, gaminant maistą greitpuodyje išsaugomos maisto produktuose esančios mineralinės medžiagos ir antioksidantai, kurie yra svarbūs gerai sveikatai palaikyti. 

Aromatų skonio išsaugojimas gaminant greitpuodyje

Virimas greitpuodyje ne tik padeda išsaugoti maistingąsias maisto medžiagas, bet ir skonį. Taip yra todėl, kad dėl aukštos temperatūros ir slėgio greitpuodyje maistas greitai išverda, o tai padeda išsaugoti skonį. Pavyzdžiui, greitai paruošti troškiniai ir sriubos dažnai būna aromatingesni nei tie, kurie verdami tradiciniais būdais, nes per trumpesnį laiką skoniai susikoncentruoja. Tai reiškia, kad skaniais ir aromatingais patiekalais galėsite mėgautis per trumpesnį laiką, nei juos ruošiant tradiciniais būdais.

Apibendrinant galima teigti, kad maisto ruošimas greitpuodyje yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori valgyti sveikesnį ir maistingesnį maistą, bet neturi daug laiko. Be to, tai paprastas būdas sutaupyti pinigų, nes sunaudojama mažiau energijos nei tradiciniais maisto ruošimo būdais, o skanus maistas pagaminamas per rekordiškai trumpą laiką. Verdant greitpuodyje maisto produktuose išsaugomos maistingosios medžiagos ir skonis, todėl lengva greitai, skaniai ir aromatingai paruošti sveikus patiekalus.

Jei ieškote būdo, kaip sutaupyti laiko ir kartu valgyti sveiką maistą, apsvarstykite galimybę investuoti į greitpuodį jau šiandien! Kviečiame apsilankyti mūsų el. parduotuvės greitpuodžių kategorijoje. Spauskite čia > Greitpuodžiai ir išsirinkite sau geriausiai poreikius atitinkantį greitpuodį arba susipažinkite su žemiau rekomenduojamais greitpuodžių modeliais.

Jums taip pat gali būti įdomu

Scroll to Top